Aktualności

Olszar ppoż
Olszar ppożOlszar ppoż dodał(a) nowe zdjęcia (2).
Mieliśmy okazję przyłączyć się do akcji WOŚP 🙂 zorganizowaliśmy stanowisko do gaszenia i parę gaśnic. Dzieciom podobało się bardzo.
Olszar ppoż
Olszar ppoż
Starsze gaśnice wcale nie muszą być złe. Czasami w internecie można znaleźć fajną ofertę używanych gaśnic. Warto oczywiście sprawdzić przed kupnem. Dzisiaj wyskoczyło nam np. coś takiego na OLX:
#59d2c190c9" target="_blank">https://www.olx.pl/oferta/gasnica-4kg-CID628-IDxC3PL.html#59d2c190c9

Nowa kosztuje dużo więcej, a największa różnica to wiek:
https://boxmet-trade24.pl/ga%C5%9Bnice-proszkowe-4kg/42-gasnica-proszkowa-typ-gp-4x-abc.html

Tylko po 5 latach od daty produkcji należy wykonać naprawę (~40 zł). Więc czasami wcale tak tanio to nie wyjdzie. Naprawa będzie potwierdzona specjalną nalepką. O takie rzeczy trzeba dopytać..
Olszar ppoż
Olszar ppożOlszar ppoż udostępnił(a) post użytkownika Daniel Figueiredo.
Chyba nie mieli gaśnic..
Olszar ppoż
Olszar ppoż
Temat na czasie. Jak najbardziej polecamy czujki czadu albo czadu i dymu w jednym. Ostatnie wydarzenie z Starej Chmielówki mówi samo za siebie.

https://radio5.com.pl/czujnik-czadu-uratowal-rodzine-2/
Olszar ppoż
Olszar ppoż
Ciekawostka konstrukcyjna. Niektóre stare gaśnice (wyjątki) firmy Gloria mają na dnie zbiornika zamontowane zaworki do spuszczania i ładowania gazu. Po konstrukcji gaśnicy można pomyśleć że jest typu "Z". Rozbieranie gaśnicy od góry może skończyć się wystrzałem proszku w oczy. Takie rozwiązania nie występują w obecnie produkowanych gaśnicach.
Olszar ppoż
Olszar ppożOlszar ppoż udostępnił(a) film użytkownika LEX 18.
Może kiedyś i u nas będą takie konstrukcje..
Olszar ppoż
LEX 18
Whoa. Police in New York are looking for the man who tried to blow up a Staten Island gas station earlier this week, but not before accidentally setting himself on fire. Video NBC New York